1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

بسیاری از افراد امروزه به دنبال برنامه آموزش زبان انگلیسی سال 1401 هستند تا بتوانند در این سال سطح زبان انگلیسی خود را بالاتر ببرند. شما می‌توانید با آموزش یک زبان جدید و مخصوصا با یاد گرفتن زبان انگلیسی در تحصیل یا کسب و کار خود موفق‌تر باشید و اهداف بالاتری را برای خودتان در نظر بگیرید. در این مطلب برنامه‌ها و روش‌های آموزش زبان انگلیسی را با هم مرور خواهیم کرد و نکاتی برای تمرین بهتر را به شما معرفی خواهیم کرد.

بهترین روش آموزش زبان انگلیسی را چگونه انتخاب کنیم؟

همه زبان آموزها به دنبال یافتن بهترین برنامه برای یادگیری بهتر و سریع‌تر زبان انگلیسی هستند. اما باید گفت که یک برنامه مشخص برای همه افراد وجود نداشته و هر شخصی با توجه به عوامل مهمی باید روش و برنامه مخصوص به خود را داشته باشد تا بتواند به نتیجه مورد انتظار خود برسد. مهمترین عواملی که در این زمینه تعیین کننده است را می‌توان در موارد زیر خلاصه کرد.

 

برنامه آموزش زبان انگلیسی
برنامه آموزش زبان انگلیسی

چه هدفی از برنامه آموزشی زبان سال 1401 خودتان دارید؟

همانطور که می‌دانید برای فرا گرفتن کامل یک زبان نیاز دارید تا چهار توانمندی را یاد بگیرید که شامل توانایی نوشتن به زبان انگلیسی، توانایی خواندن و درک مطالب نوشته شده به زبان انگلیسی، توانایی فهمیدن صحبت‌های فردی که انگلیسی صحبت می‌کند و در نهایت توانایی صحبت کردن به زبان انگلیسی است. هر چند شما به هر چهار توانایی گفته شده نیاز دارید، اما اگر هدف خود را از آموختن زبان به خوبی بدانید، متوجه خواهید شد که کدام یک از این موارد برای شما مهمتر بوده و بیشتر باید برای آن وقت بگذارید. در نتیجه برنامه‌ای مناسب شما خواهد بود که بر روی آن توانایی تمرکز بیشتری داشته باشد.

سطح شما در زبان انگلیسی چیست؟

بهترین برنامه آموزش زبان انگلیسی برای شما، برنامه‌ای است که برای سطح شما طراحی شده باشد. برخی از برنامه‌های آموزشی زبان انگلیسی مختص به سطح‌هایی بالاتر و یا پایین‌تر از شما هستند. استفاده از برنامه‌هایی که سطح پایین‌تری دارند، زمان شما را هدر خواهند داد. برنامه با سطح‌های بالاتر نیز نمی‌توانند به خوبی شما را در یادگیری زبان کمک کنند.

-سن شما چقدر است؟

برای انتخاب برنامه آموزشی زبان و برنامه آموزشی زبان سال 1401 مهم است که در چه رده سنی قرار دارید. هر برنامه آموزشی براساس توانمندی‌های رده‌های سنی متفاوت تنظیم می‌شود. مثلا برای کودکان سعی می‌شود تا با بازی‌های آموزشی، آموزش انجام شود. اما در بزرگسالان توجه به موضوعاتی که به آن اشتغال دارند اهمیت بیشتری پیدا خواهد کرد.

روش‌های موفق آموزش زبان انگلیسی در دنیا

در ادامه به معرفی چند مورد از برنامه‌های موفق در دنیا می‌پردازیم که زبان آموزهای بسیاری با آنها به نتیجه مطلوبی دست پیدا کرده‌اند. همانطور که در قسمت قبل گفته شد، شما خودتان باید با کسب مشاوره از متخصصین آموزش زبان، از بین این موارد، بهترین برنامه مناسب برای خودتان را انتخاب کنید.

-Task based language teaching

روش فعالیت محور به روش TBLT نیز معروف است و می‌تواند پیشنهاد خوبی برای برنامه آموزشی زبان سال 1401 باشد. در این روش، زبان آموزها بیشترین نقش را در کلاس به عهده خواهند داشت. فعالیت‌هایی که در این نوع برنامه آموزشی وجود دارند فعالیت‌های گفتاری است. هر جلسه از کلاس در این روش به سه قسمت پیش فعالیت، فعالیت و مرور آن تقسیم می‌شود.

مرحله اول شامل آموزش توسط استاد است. استاد مبحثی که قرار است بر اساس آن فعالیت انجام شود را آموزش داده و زبان آموزان را آماده انجام فعالیت خواهد کرد. در مرحله بعد زبان آموزان به صورت گروه‌های کوچک به انجام فعالیت مشغول خواهند شد. پس از پایان فعالیت، زبان آموزان با یکدیگر در رابطه با فعالیت و نتایج آن به مکالمه و گفتگو با یکدیگر می‌پردازند. استاد زبان در این روش آموزشی، دخالت مستقیمی نداشته و فقط در مواردی که لازم باشد، به صورت مشاوره‌ای به زبان آموزان راهنمایی خواهد کرد.

– Participatory approach

برنامه آموزشی Participatory approach یکی از پیشنهادها برای برنامه آموزشی زبان سال 1401 است. در واقع این برنامه، آموزش زبان به صورت تخصص محور است. در واقع هر فردی براساس تخصصی که دارد با زبان در ارتباط قرار می‌گیرد. مثلا مدیر یک کسب و کار در فعالیت‌های تجاری روزمره خود نیاز به مکالمه‌های خاص با استفاده از اصطلاحات ویژه خود دارد. او با درگیر شدن به این موضوعات با زبان انگلیسی تخصصی خود بیشتر آشنا شده و از این طریق سطح تسلط خود به زبان انگلیسی را افزایش خواهد داد.

Content based instruction

این روش براساس محتوا برنامه آموزشی خود را تعیین می‌کند. روش CBI در دانشگاه‌های معتبر دنیا استفاده می‌شود. در این روش در واقع کمک می‌شود تا دانشجویان در کنار فراگرفتن موارد پایه‌ای در زبان انگلیسی با استفاده از محتوای تخصصی خود به این زبان، به صورت تخصصی بتوانند در پژوهش‌ها و فعالیت‌های علمی خود از این زبان بین المللی استفاده کنند. در گام ابتدایی در این برنامه آموزشی بیشتر گرامر آموزش داده می‌شود. پس از اینکه زبان آموز توانایی درک مطلب را به دست آورد، زبان تخصصی با تکیه بر منابع علمی آن رشته تحصیلی آموزش داده می‌شود.

برنامه آموزشی زبان سال 1401 برای کودکان

همانطور که گفته شد، سن در آموزش زبان و روشی که برای استفاده می‌شود تاثیر زیادی دارد، دو مورد از روش‌ها و برنامه‌های آموزشی زبان برای کودکان را در ادامه مرور خواهیم کرد.

آموزش با استفاده از آموزش

یکی از روش‌هایی که می‌تواند کودکان را به بالاترین سطح ممکن در آموزش زبان برساند استفاده از زبان انگلیسی در آموزش دروس به آنها است. در واقع در این روش کودکان از دوره مهد تا در مدارس خود به زبان انگلیسی آموزش خواهند دید. در نتیجه کودکان می‌توانند ناخواسته زبان دوم خود را فرا بگیرند. البته در این روش ممکن است دروس دیگر به خوبی توسط کودک درک نشود. این مشکل نیز با استفاده از کلاس‌های اضافی برطرف می‌شود.

برنامه آموزشی زبان فونیکس

این برنامه تفاوت زیادی با سایر دوره‌های آموزش زبان دارد. در این برنامه آموزشی از آواها به جای حروف الفبا استفاده می‌شود. در نتیجه کودک از ابتدا با لهجه صحیح راحت‌تر می‌تواند ارتباط برقرار کرده و از آن استفاده کند. در این روش کودک هر 4 مهارت اصلی را در کنار یکدیگر یاد می‌گیرد. اشعار انگلیسی کودکانه، فیلم‌ها و انیمیشن‌ها در این آموزش کاربرد زیادی دارند. از این برنامه می‌توانید به عنوان برنامه آموزشی زبان سال 1401 کودکان خود استفاده کرده و از موفقیت کودکان خود لذت ببرید.

 

آیا تا بحال بفکر گسترش کسب و کار خود افتاده اید؟ برای دریافت اطلاعات بیشتر کلیک کنید؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

دیدگاهتان را بنویسید