1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...

با توجه به پیشرفت جوامع و تکنولوژی، یادگیری زبان انگلیسی بیش از گذشته مورد توجه افراد قرار گرفته است.از این رو تدریس خصوصی زبان انگلیسی یکی از راهکارهای یادگیری زبان انگلیسی است. به همین علت متقاضیان شرکت در کلاس‌های زبان انگلیسی نیز به صورت روزانه افزایش می‌یابد. در این میان تدریس خصوصی زبان با افزایش تمایل افراد به تحصیل در خارج از کشور، مهاجرت و اخذ ویزا، ارتقای شغلی و غیره در سال‌های اخیر بیشتر مورد توجه قرار گرفته است.

از این رو اغلب زبان‌آموزان برای کسب مهارت در مکالمه زبان انگلیسی به جای شرکت در کلاس‌های عمومی و گروهی آموزش زبان سعی می‌کنند در کلاس‌های خصوصی شرکت کنند. بنابراین اما اگر شما به تازگی تصمیم به یادگیری این زبان گرفته‌اید، می‌توانید با مطالعه این مطلب با محوریت بررسی مزایا و معایب تدریس خصوصی زبان انگلیسی نسبت به انتخاب صحیح این روش آموزشی اقدام کنید.

مزایای تدریس خصوصی زبان انگلیسی

آموزش و تدریس خصوصی زبان نسبت به خودآموزی و کلاس های عمومی بسیار بهتر و کاربردی است و میزان کارآمدی آن بر کسی پوشیده نیست. در کلاس خصوصی زبان انگلیسی شما تنها زبان‌آموز کلاس هستید و تمام توجه آموزشی مدرس زبان معطوف به شما است و می‌توانید مشکلات و ابهامات آموزشی خود را خیلی راحت برطرف کنید. در ادامه برخی دیگر از مهمترین مزایای تدریس خصوصی انگلیسی را مورد اشاره قرار خواهیم داد.

تناسب تدریس خصوصی زبان با سبک یادگیری

کلاس‌های خصوصی زبان انگلیسی یک مزیت بسیار مهم دارند و اینکه کاملا شخصی و مطابق با سبک یادگیری زبان‌آموز است. مدرس زبان می‌تواند بدون نگرانی از حضور سایر شاگردان، دروس را تنها متناسب با یک زبان‌آموز تنظیم کند.

زمان برگزاری انعطاف‌پذیر

بسیاری از افراد که تمایل به فراگیری زبان انگلیسی دارند به دلیل مشغله شغلی و زندگی امکان حضور در کلاس‌های گروهی زبان در ساعات و روزهای مشخص را ندارند. در حالی که زمان برگزاری کلاس‌های تدریس خصوصی زبان انعطاف‌پذیر بوده و مطابق با برنامه زبان‌آموز تنظیم می‌شود.

پیشرفت مطالب درسی متناسب با سرعت یادگیری شاگرد

از دیگر مزایای تدریس خصوصی انگلیسی این است که چون تنها یک فرد در کلاس برای آموزش و یادگیری حضور دارد، بنابراین میزان پیشرفت مطالب درسی با سرعت یادگیری تنها یک شاگرد پیش می‌رود و معلم دیگر نگران سطح فراگیری دیگر شاگردان کلاس نخواهد بود.

 

 

تدریس خصوصی زبان انگلیسی
تدریس خصوصی زبان انگلیسی مناسب برای افراد خجالتی

تدریس خصوصی زبان، مناسب برای افراد خجالتی

اگر جزو افرادی هستید که به دلیل داشتن روحیه خجالتی از حضور در کلاس‌های گروهی احساس خوبی ندارید، بهترین تدریس خصوصی زبان و شرکت در کلاس‌های خصوصی آموزش زبان انگلیسی را انتخاب کنید. با شرکت در این کلاس‌ها این نوع زبان‌آموزان می‌توانند در مقابل مدرس خود مهارت صحبت کردن را با راحتی بیشتری تمرین کنند. همچنین از اشتباه کردن و پاسخ غلط به معلم خود واهمه‌ای بابت تمسخر دیگری هم‌کلاسی‌های خود ندارند. پس با این شرایط شرکت در کلاس گروهی برای شما فایده‌ای نخواهد داشت و بهترین گزینه کلاس و تدریس خصوصی است.

مدت زمان کوتاه‌ یادگیری

افرادی که برای کسب مهارت انگلیسی در مکالمه و خواندن آن عجله دارند، بهترین گزینه شرکت در کلاس‌های خصوصی زبان انگلیسی است. با حضور در کلاس‌های گروهی زبان نمی‌توانید به بازخورد مناسبی در یادگیری متناسب با نیاز خود در کوتاه‌ترین زمان برسید. پس از مزایای تدریس خصوصی انگلیسی، شخصی‌سازی دروس متناسب با  نیازهای شما خواهد بود و معلم نیز با تمرکز بر یادگیری زبان‌آموز خود سعی می‌کند با ارائه یک راه ساده برای فهم سریع تمام ایرادات و اشتباهات او را با ارائه مطالب تکمیلی مورد نیاز رفع کند.

ارائه آموزش‌ها متناسب با سطح علمی زبان‌آموز

یکی دیگری از مهمترین مزایای تدریس خصوصی زبان انگلیسی این است که موضوعاتی آموزش داده شده با توجه به سطح علمی زبان‌آموز انتخاب می‌شود. بنابراین با شرکت در این نوع کلاس‌ها می‌توانید اطمینان حاصل کنید که مربی روی نیازها و توانایی‌های شما تمرکز دارد و میزان یادگیری در بالاترین سطح خواهد بود.

انتخاب مناسب‌ترین مربی زبان

افرادی که در کلاس خصوصی زبان شرکت می‌کنند به راحتی می‌توانند خودشان مربی زبان خود را انتخاب کنند. با این کار زبان‌آموز با انگیزه بیشتری در کلاس شرکت خواهد کرد و با معلم خود راحت‌تر ارتباط برقرار خواهد کرد.

انعطاف‌پذیری محل برگزاری تدریس خصوصی زبان

یکی از مشکلات مهم بسیاری از زبان‌آموزان نداشتن زمان کافی برای رفتن به یک کلاس زبان انگلیسی در ساعات مشخصی از روز و هفته است. این اتفاق گاهی سبب انصراف افراد از یادگیری و آموزش زبان انگلیسی شود. بنابراین کلاس‌های تدریس خصوصی زبان انگلیسی این امکان را به شما می‌دهد که از استاد زبان خود بخواهید که کلاس را در منزل یا محل کار شما برگزار کند.

تضمینی بودن دوره‌های آموزش خصوصی زبان

شرکت در کلاس‌های تدریس خصوصی زبان با پرداخت هزینه بالایی همراه است پس تضمینی بودن این دوره‌های آموزشی یک مزیت بزرگ محسوب می‌شود. بنابراین سعی کنید به دنبال دوره‌ای باشید که یک ضمانت نامه واقعی و کتبی برای تضمین کیفیت دوره یادگیری و میزان بازدهی آن در تقویت مکالمه برای شما ارائه کند.

معایب تدریس خصوصی زبان انگلیسی

حالا که با مزایای تدریس خصوصی انگلیسی آشنا شدید، قصد داریم تا برخی از معایب تدریس خصوصی زبان انگلیسی را بیان کنیم تا بتوانید بهترین انتخاب را در رابطه با این دوره آموزشی داشته باشید.

پیدا نکردن مدرس زبان مناسب

یکی از نقاط ضعف و معایب کلاس‌های خصوصی این است که زبان‌آموزان نتوانند یک معلم مناسب آموزش زبان انگلیسی پیدا کنند تا بیشترین بازدهی را داشته باشند. همچنین نوع جنسیت یا آقا و خانم بودن معلم زبان خوب نیز از دیگر چالش‌هایی است که در انتخاب آن روبرو خواهید شد.

عدم تناسب بین زمان آزاد مدرس زبان با شرایط زبان‌آموز

در برخی از موارد یک معلم زبان مناسب پیدا خواهید کرد اما زمان آزاد آن مدرس با شرایط زمان آزاد همخوانی ندارد و دیگر نمی‌توانید کلاس تدریس خصوصی زبان را تشکیل دهید.

عدم حضور معلم زبان در محل کار یا منزل زبان‌آموز

بسیاری از مدرسان زبان ترجیح می‌دهند که کلاس‌های خصوصی آنها نیز در موسسات فعال در این زمینه برگزار شود و یا اینکه اتاقی در منزل خود را به این امر اختصاص داده‌اند. بنابراین از معایب تدریس خصوصی زبان انگلیسی در این شیوه این است که این معلمان زبان در محل کار یا منزل شما حاضر نمی‌شود.

هزینه بالای تدریس خصوصی زبان

شرکت در کلاس خصوصی زبان در مقایسه با کلاس گروهی آموزشگاه‌ها می‌تواند گران تمام شود. پس در صورتی که ظرفیت تمرکز در کلاس خصوصی و فردی را دارید و برای یادگیری شخصی زبان مصمم هستید، همچنین توان پرداخت هزینه‌های مالی این کلاس‌ها را دارید، برای یادگیری به این شیوه قدم بردارید.

جمع‌بندی

در این مطلب سعی کردیم مزایا و معایب تدریس خصوصی زبان انگلیسی را مورد بررسی قرار دهیم. به طور کلی یادگیری زبان به صورت خصوصی با وجود هزینه بالا نسبت به شرکت در کلاس‌های گروهی کارآمدتر و مفیدتر خواهد بود و برنامه فراگیری زبان‌آموزان متناسب با سطح درک و فهم آنها تعیین می‌شود.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...

دیدگاهتان را بنویسید