1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

امروزه سایت آموزش زبان در تمام جنبه های زندگی تک تک ما جریان دارد وفعالیت های روزمره همه ما را تحت تاثیر قرار می دهد. چند سالی است که با توجه به مشغله های روزانه افراد، محدودیت های زمانی،ترافیک های شهری و یا در دسترس نبودن یک استاد خوب و باتجربه ، آموزش های آنلاین نیز جایگاه ویژه ای در جوامع مختلف پیدا کرده اند. در این مقاله ما به صورت خاص به بررسی 4 پلتفرم آموزش آنلاین زبان خارجی و 1 پلتفرم مشابه ایرانی که محدودیت های پلتفرم های خارجی برای ایرانیان را نداشته باشد معرفی و بررسی می کنیم.

1. Italki

pjd8ilgh8lht

آی تاکی پلتفرمی برای آموزش آنلاین زبان های مختلف خارجی است که زبان آموزمی تواند به صورت مستقیم کلاس زبان مورد نیاز خود را با استاد دلخواه رزرو کند.درitalki هزاران کلاس و استاد مختلف از کشورها و زبان های مختلف حضور دارند و هر استاد قیمت کلاس و تقویم کاری و تجربه وتوانایی های خود را در پروفایل خود به صورت کامل توضیح می دهد تا زبان آموزان بتوانند هر چه راحت تر به یادگیری زبان انگلیسی بپردازند.
نکته مهم این است که italki به تنهایی کلاس آموزش زبانی ندارد و این معلم های زبان از سراسر جهان هستند که از این پلتفرم برای برگزاری کلاس هایشان استفاده می کنند. پرداخت هزینه کلاس ها از طریق درگاه های پرداخت italki انجام می شود و کلاس ها از طریق اسکایپ به صورت آنلاین برگزار میشوند. اما علاوه بر skype گزینه های دیگری مانند wechat وfacetime هم در دسترس هستند.

زبان ها و هزینه کلاس ها

اپلیکیشن و پلتفرم دیگری را مثل italki نمی توانید پیدا کنید که این تعداد زیاد مدرس و زبان های مختلف را پوشش بدهد و گاهی با زبان هایی مواجه می شوید که تا به حال اسمی از آن ها هم نشنیده اید. تعداد زیاد معلم های زبان فعال درitalki دست شما را برای انتخاب بسیار باز می گزارد و مثلا می توانید سن،جنسیت،ساعات در دسترس و سابقه تدریس برای سنین مختلف استاد زبان را به دلخواه خود انتخاب کنید.
همانطورکه در ابتدای مقاله گفتیم هر استاد زبان هر مبلغی که بخواهد را برای هر جلسه آموزش زبان می تواند تعیین کند .مثلا در زبان اسپانیایی می توانید اساتیدی با قیمت 50 دلار برای هر ساعت را پیدا کنید و کمی پایین تردر لیست مدرسی با 4 تا 9 دلار برای هر ساعت را ببینید و این تفاوت قیمت دلایل زیادی دارد از جمله تعداد درخواست ها برای آن زبان خاص و همچنین قیمت کلاس اساتید از کشورهای توسعه یافته عموما متفاوت با اساتید از کشور های کمتر توسعه یافته است.
یکی از مواردی که می تواند به شما در پیدا کردن استاد دلخواهتان کمک کند بخش نظرات است که سایر زبان آموزان درباره آن استاد داده اند . هر چند که ممکن است گاهی نظرات تندی درباره استادی داده باشند که از انصاف به دور باشد با این حال می تواند دیدگاه مناسبی درباره آن استاد به شما بدهد. البته italki به شما این امکان را می دهد که با هزینه کمتر، یک جلسه آزمایشی نیم ساعته با استاد زبان دلخواهتان داشته باشید و بهترین راه برای پیدا کردن استاد زبانی که مناسب شما باشد استفاده از جلسات آزمایشی با چندین استاد مختلف و انتخاب از بین آن ها است.

تدریس در italki

از مهم ترین مزیت های تدریس در پلتفرم هایی مثل italki این است که شما از خانه می توانید به تدریس زبان بپردازید و با توجه به ساعاتی که وقت آزاد دارید ،مبلغ دلخواهتان را برای هر ساعت تدریس تعیین کنید و البته لازم نیست که هر کسی که درخواست کلاس با شما را دارد حتما بپذیرید. علاوه بر این تدریس زبان انگلیسی می تواند بسیار لذت بخش هم باشد و می توانید با زبان آموزانی از سراسر جهان آشنا بشوید و درباره زندگی و فرهنگ کشور آن ها بیشتر بدانید.
یادتان باشد که 15% از درآمد شما به italki میرسد و اگر قصد دارید به عنوان یک معلم زبان فعالیت کنید باید در سایت italki درخواست خود را ثبت کنید و پروسه رسیدگی به درخواست ها حدودا 2 هفته طول میکشد. در فرم درخواست باید عکسی از خودتان ، اطلاعاتی از سطح زبانی که قصد تدریس دارید به همراه ویدئویی از معرفی خودتان را بفرستید . و اگر مشکلی در این موارد نبود و تایید شدید می توانید برنامه زمان بندی و قیمت هر ساعت کلاس را به دلخواه خودتان تعیین کنید. البته ممکن است با توجه تعداد زیاد اساتید یک زبان به نسبت درخواست ها برای آن زبان ، پذیرش استاد نداشته باشند که می توانید وضعیت پذیرش مدرسین زبان های مختلف را چک کنید.

مزایا و معایب italki

+ تعداد بسیار زیاد اساتید زبان های مختلف
+ امکانات جانبی سایت مثل پیدا کردن پارتنر برای خواندن زبان انگلیسی، یا بخش دفترچه یادداشت و …
+ پیدا کردن اساتید با تجربه و قوی طبق زمان آزاد شما
– بالا بودن هزینه کلاس ها با توجه به اینکه پرداخت به صورت دلار می باشد
– در صورت نداشتن اینترنت با کیفیت ممکن است آموزش زبان انگلیسی با مشکل روبرو شود
– ممکن است برای پیدا کردن استادی مطابق استاندارد شما نیاز باشد چند مدرس مختلف را برای یادگیری زبان امتحان کنید

2. Preply

jacevbbvubw0

پلتفرم preply  به شما این امکان را می دهد که با هر استادی که می خواهید از هر جای جهان کلاس خصوصی زبان داشته باشید. هنگام ورود به این وب سایت ازشما اطلاعاتی درباره سطح زبانی که می خواهید یاد بگیرید ، زبان مادری،هزینه ای که برای هر ساعت می خواهید پرداخت کنید  و ساعات و روزهایی که می خواهید زبان بخوانید را از شما میپرسد و بعد با توجه به اطلاعات وارد شده به شما از میان 25000 مدرس زبان و 27 زبان مختلف اساتید زبان را پیشنهاد می دهد. در کنار اسم و عکس اساتید اطلاعاتی از قبیل امتیاز اساتید ، نظر زبان آموزان ، تعداد زبان آموزان و اینکه از کجا هستند و زبان مادری آن ها چه است را نشان می دهد و هر استاد یک بیوگرافی کوتاه و توضیحاتی از تجربه تدریس خود را می نویسد. همچنین یک ویدئو کوتاه از هر مدرس زبان نیز وجود دارد که شما را با لهجه و نجوه صحبت کردن استاد آشنا می کند.

زبان ها و هزینه کلاس ها

اولین جلسه ای که شما با هر استاد رزرو می کنید به عنوان جلسه آزمایشی شناخته می شود که می تواند رایگان باشد و یا در صورت عدم رضایت از سطح کلاس پول را به شما باز می گرداند.بعد از هر جلسه  آزمایشی درباره تجربه شما از آن جلسه سوال پرسیده می شود و در صورتی که نقدی داشتید می توانید آن را گزارش کنید و زبان آموز می تواند با توجه به بودجه وساعاتی که فرصت یادگیری دارد ، استاد زبان موردنظر خود را پیدا کند. هر استاد زبان ، قیمت کلاس های خودش را تعیین می کند اما به صورت میانگین 15 دلار برای هر ساعت است.
بعد از ثبت نام در سایت preply  و پس از وارد کردن اطلاعات مورد نیاز ، به شما گزارشی از سطح زبان و تعداد جلسات مورد نیاز ومدت زمانی که نیاز دارید تا به سطح مورد انتظارتان برسید را می دهد.اینکه بر چه اساسی مدت زمان مورد نیاز شما برای پیشرفت به سطح بالاتر را تعیین می کند را چندان نمی دانیم اما نحوه سطح بندی بر اساس استاندارد تعیین سطح CEFR  است.

تدریس درpreply

بسیاری از مدرسین زبان از کمیسیون بالای preply  انتقاد می کنند و این کمیسیون نیز با توجه به ساعات تدریس متفاوت است . مثلا برای تدریس بین 0-20 ساعت 33% و 21-50 ساعت 28% و به همین صورت ادامه میابد تا 400 ساعت و بیشتر که 18% حق کمیسیون از مدرسین زبان میگیرد . یکی از نکات عجیب در preply  عدم پرداخت پول به مدرسین زبان به ازای جلسه آزمایشی است هر چند که جلسه آزمایشی مدت زمانی مثل سایر جلسات داشته باشد . preply  گفته که پول جلسات آزمایشی را خرج تبلیغات و توسعه پلتفرم آموزشی می کند. اما بدون شک مهم ترین نکته مثبت برای مدرسین زبان تدریس از هر جا که بخواهند و آزادی در تعیین روز و ساعات و قیمت هر جلسه آموزش است.

مزایا ومعایب

+ تعداد زیاد اساتید زبان در دسترس
+ به راحتی می توان استاد زبان های مختلف را پیدا کرد
– مدرس زبان بابت جلسه رایگان پولی دریافت نمی کند
– بالا بودن هزینه کلاس ها برای ایرانیان با توجه به قیمت دلار

3. Lingoda

پلتفرم Lingoda یک آموزشگاه مجازی زبان می باشد که در هر ساعت از هر روزهفته که بخواهید می توانید کلاس زبان دلخواه تان را از بین زبان های انگلیسی، فرانسه،آلمانی یا اسپانیایی انتخاب کنید و دوره های آموزشی به صورت خصوصی و یا نیمه خصوصی در گروه هایی تا 4 نفر به صورت آنلاین برگزار می شود.
سوالی که شاید در داشته باشید این است که کلاس های نیمه خصوصی به صورت آنلاین چگونه کار می کند و چه عملکردی دارد؟ تنها نکته مهم در کلاس های گروهی قدرت یادگیری سایرزبان آموزان در کلاس است که می تواند به تجربه یادگیری شما کمک کند و یا در صورت اختلاف توانایی یادگیری زبان سایر زبان آموزان ممکن است تا حدودی اثر منفی بر روی کل کلاس بگذارد.
از نکات مهم وتا حدودی متمایز کننده lingoda با سایر سرویس های مشابه ،تعداد زیاد درس ها برای سطح های بالاتر است . مثلا در دوره اسپانیایی سطح های ابتدایی هر کدام 50 درس و در سطح های بالاتر به 75 درس میرسد. و در هر درس بخش های مختلفی مثلا برای آموزش لغات انگلیسی ،گرامر و بالا بردن مهارت خواندن و تقویت مکالمه را شامل می شود. البته که در طی هر بخش هر درس می توانید با استاد زبانتان ارتباط کلامی داشته باشید و او اشکالات تلفظ و مکالمه شما را اصلاح می کند. در هر جلسه آموزشی به شما فایل پی دی اف آن درس داده می شود و در طول هر درس تمرینات زیادی وجود دارند که شما باید آن ها را حل کنید و به همین منظور نیاز به نرم افزار های جانبی برای نوشتن پاسخ ها در pdf دارید .
با پایان هرسطح به شما مدرکی از طرف Lingoda داده می شود که می تواند حداقل از نظربالا بردن اعتماد به نفس زبان آموزان بسیار با اهمیت باشد.

زبان ها و هزینه کلاس ها

وقتی که شما در سایت Lingoda ثبت نام می کنید چند آموزش کوتاه به شما درباره نحوه استفاده از امکانات سایت داده می شود و یکی از مهم ترین تنظیماتی که باید اعمال کنید ، تعیین تایم زون برای هماهنگی کلاس ها است. همچنین با پرداخت 1 دلار تعیین سطحی از شما انجام می شود تا با کلاس های مناسب با سطح خودتان شروع کنید وهمچنین قسمتی برای بررسی پیشرفت شما وجود دارد و تایمری هم شروع کلاس بعدی شما را نشان می دهد.
Lingoda برنامه های آموزشی متنوعی با توجه به هزینه و تعداد درس ها ارائه می دهد. ارزان ترین آن کلاس تست 1 ساعته ای به مبلغ 1 دلار است که به شما درباره درک نحوه کارکرد این سایت و برگزاری کلاس ها کمک می کند. بعد از آن بسته های آزمایشی 7 روزه با قیمت 24 دلار است که شامل کلاس گروهی 3 ساعته می باشد. وبعد از آن بسته های 109 و 199 و 259 دلار در ماه با توجه به نیاز شما برای کلاس های گروهی ارائه داده می شود. همچنین کلاس های خصوصی برای 5 ،15،10 جلسه در ماه به قیمت های 139 و 259 و 379 دلار در ماه ارائه می شود.در کنار این پیشنهاد ها ، پکیج های 6 ماهه نیز برای زبان آموزان در دسترس هستند.

تدریس در lingoda

شرایط تدریس در lingoda کمی سختگیرانه است و مدرس باید سطح c2 زبان موردنظر و تجربه کاری مفید حداقل 3 سال در تدریس آن زبان را داشته باشد . علاوه بر آن هنگام پر کردن فرم مربوط به مدرسین تست سرعت اینترنت هم انجام می شود .و از همه مهم تر پرداختی lingoda به مدرسین زبان بین 8 تا 13 دلار برای هر ساعت تدریس می باشد.

مزایا ومعایب

+ برنامه زمانی انعطاف پذیر که به شما اجازه می دهد هر ساعتی که می خواهید کلاس زبان موردنظرتان را رزرو کنید
+ فضای کلاس که از همان ابتدا استاد زبان شروع به صحبت کردن به آن زبان موردنظر زبان آموز می کند
+ تعداد زیاد کلاس برای هر سطح زبان آموزی برنامه ریزی شده است
– با توجه به برگزاری گروهی کلاس های آنلاین ممکن است زمان زیادی برای صحبت کردن شما نباشد
– کیفیت کلاس زبان ممکن است تحت الشعاع سایر زبان آموزان در کلاس گروهی قرار بگیرد
– هزینه بالای کلاس ها

4. Verbling

در  پلتفرم verbling  زبان آموزان می توانند کلاس زبان آنلاین خود را با استاد زبان دلخواه انتخاب کنند و تقریبا در اکثر موارد شبیه به italki  می باشد اما متاسفانه قیمت کلاس ها کمی بالاتر و تعداد اساتید کمتر می باشد.با این حال verbling  پلتفرمی جذاب و مناسب برای یادگیری زبان می باشد.بهترین نوع آموزش زبان ، آموزش یک زبان آموز با یک استاد زبان به صورت خصوصی است و verbling  هم این فضا را به بهترین نحو برای زبان آموزان محیا می کند.
بعد از انتخاب زبان مورد نظری که می خواهید یاد بگیرید ، لیست استید زبان را مشاهده می کنید و شما می توانید کشور محل سکونت، قیمت هر کلاس 1 ساعته و توضیحات کوتاه استاد را مطالعه کنید. تقریبا تمام اساتید در verbling  ویدئو معرفی کوتاهی در پروفایل خود دارند.

زبان ها و هزینه کلاس ها

قبل از اینکه کلاسی با اساتید رزرو کنید می توانید روز و تقویم کاری آن استاد ، تعداد شاگردانی که تا به حالا داشته است و نظرات زبان آموزان درباره آن استاد را بخوانید و در این بخش آشنایی کلی  با استاد و متد آموزشی او پیدا کنید.
هزینه کلاس ها در verbling  از بیشتر پلتفرم های آنلاین ارزان تر اما اندکی از italki  بالاتر است . متوسط قیمت کلاس ها در verbling  بین 16 تا 31 دلار با توجه به زبان انتخابی شما می باشد.

تدریس در verbling

به منظور تدریس در verbling  باید فرم مربوط به تدریس را پر کنید و برای تدریس هر زبانی لازم است که آن زبان مادری شما باشد و تجربه تدریس آن زبان را داشته باشید. و همچنین اساتید باید تست سرعت اینترنت را هنگام پر کردن فرم تدریس انجام دهند. برای تدریس باید از پلتفرمی که verbling  طراحی کرده استفاده کنید و حق کمیسیون دریافتی از اساتید هم 15% درآمد استاد زبان از هر جلسه آموزشی است.

مزایا ومعایب

+ اساتید با تجربه و با سابقه
+ طراحی ساده و کاربردی برای زبان آموزان
– قیمت بالای کلاس ها

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

دیدگاهتان را بنویسید